Linka stalowa sprawdza się do wielu zastosowań i niezależnie jakie ono jest, wymaga wykorzystania odpowiednich mocowań i uchwytów, które ją przytwierdzą, a w razie potrzeby także stworzą odpowiedni naciąg. Jednym z popularniejszych sposobów użycia linki jest tworzenie balustrad tarasowych lub schodowych w oparciu o słupki i napięte pomiędzy nimi stalowe linki.

Balustrada linkowa

Inne akcesoria użyjemy w przypadku drewnianych słupków, inne dla stalowych belek.

W drewnie do montażu stalowej linki używa się zacisków z gwintem przystosowanym do wkręcenia oraz utrzymania się w drewnie. Dzięki temu łatwiejszy staje się montaż a rozwiązanie jest pewniejsze z czasem. Na krótkich dystansach do wykonania naciągu zupełnie wystarczy nam odpowiednio dobrana długość linki.

Zestaw do mocowania linki w drewnie

W metalu i stalowych belkach popularnym rozwiązaniem są końcówki z łbem stożkowo-soczewkowym. Pozwala on na przełożenie reszty instalacji przez otwór w słupku oraz utrzymanie systemu dzięki zakończeniu końcówki. Naciąg można wykonać jedno bądź obustronnie dzięki zastosowaniu zacisków z gwintem zewnętrznym oraz “nakrętką” w postaci elementu z gwintem wewnętrznym oraz łbem stożkowym. Na dłuższy dystans zalecane jest wykonanie naciągu w dodatkowym punkcie.

Zestaw do naciągu linki w balustradzie metalowej

Powiązane produkty

165,90 zł
Cena za wybrany zestaw. Zestaw 2 m obejmuje: Linka stalowa 4 mm 7 x 19, kat. A4 - 2 metry Zacisk z głowicą soczewkową (zaciśnięty na lince) Zacisk z gwintem zewnętrznym M6R (zaciśnięty na lince) Terminal z gwintem wewnętrznym Zestaw 3 m obejmuje: Linka stalowa 4 mm 7 x 19, kat. A4 - 3 metry Zacisk z głowicą soczewkową (zaciśnięty na lince)...
Balustrada z linek stalowych

Zestaw mocowań do drewna z linką stalową

120,64 zł
Cena za wybrany zestaw. Zestaw 2 metry linki 4 mm 7 x 19 zakończonej zaciskami: Zacisk z gwintem prawym do drewna (zaciśnięty na lince) Zacisk z gwintem lewym do drewna (zaciśnięty na lince) Zestaw 3 metry linki 4 mm 7 x 19 zakończonej zaciskami: Zacisk z gwintem prawym do drewna (zaciśnięty na lince) Zacisk z gwintem lewym do drewna...

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Product added to wishlist
Product added to compare.

Zbieramy pliki cookies dla poprawnego działania strony. Więcej informacji o ich przetwarzaniu znajdziesz w polityce prywatności.