Linka stalowa sprawdza się do wielu zastosowań i niezależnie jakie ono jest, wymaga wykorzystania odpowiednich mocowań i uchwytów, które ją przytwierdzą, a w razie potrzeby także stworzą odpowiedni naciąg. Jednym z popularniejszych sposobów użycia linki jest tworzenie balustrad tarasowych lub schodowych w oparciu o słupki i napięte pomiędzy nimi stalowe linki.

Balustrada linkowa

Inne akcesoria użyjemy w przypadku drewnianych słupków, inne dla stalowych belek.

W drewnie do montażu stalowej linki używa się zacisków z gwintem przystosowanym do wkręcenia oraz utrzymania się w drewnie. Dzięki temu łatwiejszy staje się montaż a rozwiązanie jest pewniejsze z czasem. Na krótkich dystansach do wykonania naciągu zupełnie wystarczy nam odpowiednio dobrana długość linki.

Zestaw do mocowania linki w drewnie

W metalu i stalowych belkach popularnym rozwiązaniem są końcówki z łbem stożkowo-soczewkowym. Pozwala on na przełożenie reszty instalacji przez otwór w słupku oraz utrzymanie systemu dzięki zakończeniu końcówki. Naciąg można wykonać jedno bądź obustronnie dzięki zastosowaniu zacisków z gwintem zewnętrznym oraz “nakrętką” w postaci elementu z gwintem wewnętrznym oraz łbem stożkowym. Na dłuższy dystans zalecane jest wykonanie naciągu w dodatkowym punkcie.

Zestaw do naciągu linki w balustradzie metalowej

Komentarze (0)

Product added to wishlist
Product added to compare.

Zbieramy pliki cookies dla poprawnego działania strony. Więcej informacji o ich przetwarzaniu znajdziesz w polityce prywatności.