Jednym z popularniejszych zastosowań liny jutowej stała się poręcz schodowa. Lekko zwisająca, naturalna lina doskonale sprawdza się w tej roli, nadając wnętrzom styl marynistyczny. Poręcz linowa świetnie wkomponuje się także w styl rustykalny czy inspirowany naturą.

Poręcz z liny w domuPoręcz z liny w muzeumPoręcz z liny przy molo

Jak wykonać poręcz z liny?

Jeżeli marzysz o niebanalnej poręczy dla swoich schodów, a do Twojego wystroju pasuje wykorzystanie liny jutowej (lub innej), warto rozważyć to rozwiązanie. W tym celu będziesz potrzebować specjalnych uchwytów przelotowych, za pomocą których przewiesisz sznur. Aby uzyskać optymalny efekt wizualny, przyjmuje się zachowanie 80 cm – 100 cm odstępu pomiędzy punktami montażowymi. Jeśli chcesz uzbroić linę w eleganckie zakończenie, możesz zastosować specjalne końcówki, oferowane w tym samym kolorze co uchwyty ścienne. Z użyciem tych elementów i odpowiedniej długości liny, jesteś w stanie samodzielnie wykonać własną poręcz.

uchwyt przelotowy do liny - chromuchwyt przelotowy do liny - złoty połyskuchwyt przelotowy do liny - złoty matowyuchwyt przelotowy do liny - brąz przecierany

 

Lina jutowa – właściwości

Naturalna lina jutowaLina jutowa to w 100% naturalny produkt, wykonany z przędzy konopi i przyjazny dla środowiska. Wykorzystywanie go do celów dekoracyjnych podkreśla naszą dbałość o sprawy przyrody. Dobrze jest wiedzieć, że sama lina ma swój naturalny zapach, który znika dopiero po kilku miesiącach. Jeżeli nie odpowiada nam ta cecha, a chcemy uzyskać podobny efekt wizualny, możemy skorzystać z liny polipropylenowej. Stanowi ona świetną imitację naturalnej liny konopnej.

Powiązane produkty

Poręcze z liną tradycyjną (sznurem)

Zakończenia lin

65,15 zł
Cena za wybrane zakończenie liny. Wybierz rodzaj zakończenia, kolor oraz średnicę liny.

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.
Product added to wishlist
Product added to compare.

Zbieramy pliki cookies dla poprawnego działania strony. Więcej informacji o ich przetwarzaniu znajdziesz w polityce prywatności.